top of page

J HALAMA- Electronic Press Kit

Bio

Jakub Halama vystupující jako J Halama je

skladatel, producent songwriter, pocházející z malého městečka na jihu Čech, odkud se přestěhoval do Prahy. Jeho přístup k tvorbě nejlépe vystihuje věta: “Genres don’t matter”. Od počátku jeho hudební kariéry se vždy snažil vyhnout škatulkování a zařazování do konkrétních hudebních žánrů.

Po vzoru svého otce, vynikajícího klavíristy a skladatel začíná v 7 letech hrát na klavír a docházet do základní umělecké školy. Zásadním okamžikem v jeho hudebním životě se ale stává až chvíle, kdy po letech strávených v hudební škole, která ho umělecky nenaplňuje, jeho otec svolí a z klavíru ho odhlásí. Až v tomto okamžiku se začíná psát nová éra jeho hudební cesty. S objevením elektrické kytary a založením první kapely do sebe všechno začíná zapadat. Ve stejnou dobu taky začíná s prvními krůčky na poli hudební produkce a komponování hudby instrumentální. 

Vyrůstal na rockové hudbě kapel z 60. - 90. jako byli Deep Purple, Led Zeppelin, Rolling Stones, Genesis, The Police, The Doors, Pink Floyd, Nirvana, Radiohead, Foo Fighters, Red Hot Chili Peppers. Jeho hudební obzory se díky produkování vlastních skladeb a možnosti vytvořit v hudebním softwaru téměř cokoliv za pomocí virtuálních nástrojů a samplů začínají rozšiřovat. Představa světa, ve kterém není nic lepší hudby než rock, pomalu mizí a střídá ji nový pohled na svět, ve kterém neexistují žánrové hranice, ale jen songy, který “TO” mají a který “TO” nemají. Nový vliv přichází z prostředí populární hudby, post punk revivalu, funky, R&B, soulu, world music, folku, hip hopu, house, edm - z hudby minulé i soudobé. Inspiraci čerpá u interpretů jako jsou The Black Keys, Muse, Imagine Dragons, Arctic Monkeys, Avicii, Michael Jackson, Prince, Stevie Wonder, Jamiroquai, The Weeknd, Daft Punk a desítky dalších.    

Jeho první dlouhohrající deska “Aletheia” vyjde na jaře 2024. Po EP Kam se poděly (2020), které původně vznikalo jako album kapely, ve které působil předtím, se jedná o jeho první počin jako sólového interpreta. Album obsahuje 13 písní v převážně pop rockovém duchu s mnoha žánrovými odchylkami. O Lásce, vztazích, strachu, hledání vlastní indentity, nostalgii, motivaci, o minulosti i budoucnosti, textově se jednotlivé písně mnohdy dost liší, některé vznikaly během práce na albu v letech 2022-2023 a některé zase vznikaly na úryvkách textů starých i 10 let a tak se autor během psaní musel často přesunout do okamžiku, kdy psal první řádky a pokusit se zachytit pocit a emoce, které v tu dobu prožíval.

  • Instagram
  • Spotify
  • iTunes
  • YouTube

Press foto

PR6.jpg
PR8.JPG
PR4.JPG
PR1.JPG
PR5.jpg
PR3.JPG

Kontakt

+420 777 333 391

  • Instagram
  • Spotify
  • iTunes
  • YouTube
  • TikTok
  • Facebook
bottom of page